Як хмари допомагають в роботі з бухгалтерією: 5 аргументів

В сучасному світі бухгалтерські програми та дані особливо потребують надійного розміщення, а фахівці — мобільності, тобто можливості працювати з будь-яких міст і навіть країн. Вирішити ці задачі допоможуть хмарні технології. У статті наш партнер, провайдер хмарних рішень Tucha, розповідає, як залучити хмари з максимальною користю для бізнесу та як просто організувати роботу з бухгалтерією на віддалених серверах.

Що таке хмари для бухгалтерії та як це працює

Коли йдеться про хостинг бухгалтерії у хмарах, це означає, що програмне забезпечення, вебзастосунки, інші дані для роботи фахівців розміщуються на спеціальних віддалених «комп’ютерах» — віртуальних серверах (або VPS), а не на комп’ютерах або серверах в офісі.

Віддалені сервери знаходяться у спеціальних дата-центрах (як в Україні, так і за кордоном) та доступні для роботи за допомогою інтернет-з’єднання. Для підключення також потрібен будь-який гаджет, що під рукою: комп’ютер, ноутбук, планшет або смартфон.

На віртуальних серверах можна організувати робоче місце для бухгалтера, фінансиста, керівника або іншого фахівця та налаштування віддалений доступ до необхідних програм і даних. Це можуть бути:

 • програми для автоматизації бізнесу, зокрема — Вправно ERP;
 • програмне забезпечення для ведення бухгалтерського, фінансового та податкового обліків;
 • сервіси для формування та подання звітності, ведення електронного документообігу;
 • вебзастосунки типу «клієнт-банк»;
 • бази даних, бухгалтерські документи та архіви тощо.

Для кого корисний хостинг бухгалтерії у хмарах

Хостинг бухгалтерії у хмарах — це корисне рішення для бізнесу будь-якого масштабу та напряму діяльності. Це можуть бути як невеликі підприємства з одним-двома бухгалтерами на аутсорсі, так і великі компанії, де працює команда бухгалтерів у штаті.

Завдяки розміщенню робочих програм і даних у хмарах бухгалтери можуть зручно вести облік, формувати звіти, оплачувати рахунки та виконувати інші задачі, з якими зазвичай працюють щодня. При цьому фахівці не прив’язані до свого робочого місця в офісі, а можуть працювати в будь-які зручні час і місце: з дому, з кав’ярні, з іншого міста чи країни тощо.

Не менш корисні хмари для роботи менеджерів, керівників і власників компаній. Завдяки розміщенню програм і даних на віддалених серверах вони можуть оперативно переглядати звіти та інші дані, затверджувати розрахунки, контролювати виконання фінансових процесів у будь-який час і звідусіль, де є інтернет-доступ.

5 головних аргументів, щоб винести бухгалтерію у хмари

Безпека роботи, мобільність і швидкість доступу до програм та даних відіграють ключову роль для будь-якого напряму бізнесу. Тому використання хмарних технологій стає нагальною потребою, адже вони надають переваги, які спрощують роботу бухгалтерів та інших фахівців:

 • Допомога у захисті конфіденційної інформації

Завдяки хмарним серверам можна надійно розмістити програмне забезпечення поза межами офісу — в дата-центрах, які відповідають рівню захищеності Tier 3 і вище. Віддалене розміщення допоможе додатково захистити дані від несанкціонованого доступу сторонніх осіб.

 • Мобільність і зручний доступ до даних

Організація роботи у хмарах забезпечує доступ до даних 24×7 за наявності інтернет-з’єднання. Це дозволяє бухгалтерам та іншим фахівцям працювати поза офісом — навіть в дорозі, під час зустрічей або відряджень. Це значно підвищує продуктивність і зручність роботи.

 • Можливість працювати в єдиному просторі та оновлювати дані в реальному часі

Робота у хмарах значно спрощує взаємодію між співробітниками. Вони можуть спільно працювати в єдиному просторі, оновлювати дані в режимі реального часу та завжди мати доступ до актуальної інформації. Завдяки цьому всі фахівці, яким надано доступ до робочого простору, можуть оперативно отримувати потрібну інформацію та вносити виправлення.

 • Економія коштів на ІТ-інфраструктурі

Перенесення бухгалтерських програм і даних у хмари допомагає заощадити кошти. Все завдяки тому, що немає потреби витрачати значні кошти у закупівлю власного серверного обладнання, а надалі — його утримання та оновлення. Завдяки хмарам можна швидко налаштувати віддалений доступ до робочого простору як для одного, так і для кількох спеціалістів.

 • Просте додавання ресурсів до VPS

Для старту фахівці компанії Tucha допоможуть підібрати оптимальну кількість ресурсів віртуального сервера, яка забезпечить стабільну роботу з програмами і даними, але при цьому не буде надлишковою. Це допоможе не переплачувати за ресурси, що насправді не використовуються. Водночас кількість ресурсів сервера легко розширити, якщо збільшиться кількість обсягу даних для зберігання або долучатимуться нові співробітники.

Такі переваги хмарних технологій вкрай важливі для сучасних компаній, які прагнуть підвищити ефективність діяльності та зручність роботи своїх співробітників.

7 днів безкоштовно
Спробуйте Вправно ERP вже сьогодні! Після закінчення тестового періоду ви можете оформити підписку, внесені вами дані та налаштування зберігаються.
Спробувати безкоштовно

Як організувати роботу бухгалтерії у хмарах від Tucha

Перенести бухгалтерські програми та дані у хмари або налаштувати їх роботу на віддаленому сервері «з нуля» — нескладно. Особливо з грамотною підтримкою від хмарного провайдера.

Зазвичай типовий алгоритм дій для користувача виглядає так:

Крок 1. Складіть перелік, хто саме та з якими даними буде працювати на сервері.

Визначтесь, скільки співробітників будуть працювати у хмарах, які конкретні програми та дані необхідно перенести.

Крок 2. Підберіть хмарне рішення для своєї задачі.

За допомогою фахівців хмарного провайдера визначте влучний хмарний сервіс і кількість ресурсів, що відповідають вашим задачам і наявному бюджету. Заразом бажано одразу вибрати вид технічної підтримки та додаткові інструменти захисту даних.

Базово фахівці Tucha рекомендують усім клієнтам регулярно створювати резервні копії важливих файлів і зберігати їх на базі спеціального сервісу TuchaBackup.

Крок 3. Разом з провайдером складіть план та етапи переїзду у хмари.

Разом з фахівцями компанії-провайдера складіть план перенесення програм і даних на віртуальний сервер, з’ясуйте терміни та особливості процесу.

Крок 4. Отримайте реквізити доступу до сервера від провайдера.

Після того, як фахівці служби технічної підтримки розгорнуть для вас віртуальну машину, ви отримаєте електронний лист з реквізитами доступу до сервера та панелі керування ним.

Крок 5. Безпосередньо перенесіть програми та дані у хмари.

Це можна зробити за допомогою ІТ-фахівців з вашого боку або команди хмарного провайдера. До цього етапу найчастіше належать такі кроки, як встановлення операційної системи з необхідним програмним забезпеченням, перенесення програм і баз даних на сервер, налаштування підключення токенів, створення робочих місць користувачів, встановлення пакету офісних програм та інших потрібних для роботи саме вам даних.

Скільки коштує робота з бухгалтерією у хмарах

Вартість організації роботи у хмарах залежить від вибраного сервісу та набору ресурсів. Тобто на вартість рішення впливають одразу декілька чинників:

 • кількість фахівців, які працюватимуть на віддаленому сервері;
 • бажане територіальне розміщення даних (в Україні або за кордоном);
 • наявність підвищених вимог до швидкодії процесів.

Підібрати оптимальну конфігурацію ресурсів для старту допоможуть фахівці служби підбору рішень Tucha, зважаючи на умови саме вашої задачі.

Підсумовуючи

Значення хмарних рішень для сучасного бізнесу складно переоцінити. Вони допомагають компаніям посилювати захист конфіденційної інформації, знижувати витрати та швидко масштабувати ресурси віртуального сервера у разі потреби. А бухгалтери та інші фахівці завдяки хмарам можуть працювати віддалено, мати швидкий і зручний доступ до інформації звідусіль в будь-який час.

Не втрачайте переваги хостингу бухгалтерії у хмарах для свого бізнесу! Звертайтесь до фахівців Tucha та отримайте персональне рішення для роботи з вашою бухгалтерією у хмарах.

Поділитись:
Написати нам

  Замовити рахунок

   Перейти до ТЕСТ-ДРАЙВУ

    Зв'язатися з нами

    Close
    Связаться с нами

    Зв'язатися
    з нами

    Обратный звонок
    Callback Viber Telephone Support Tech Support
    Callback
    Close