ERP-системи – усе, що необхідно знати

Бізнесу доводиться безперервно вдосконалювати свої процеси і переглядати підходи до управління ресурсами, щоб залишатися конкурентоспроможним. Один з інструментів, який допомагає досягти цієї мети, – ERP-система. Що це, у чому її переваги та де має сенс її використовувати? 

Як працює ERP-система?

Enterprise Resource Planning, вона ж ERP система – це, простими словами, програмне рішення, що об’єднує різні інструменти для управління виробничими процесами, персоналом, поставками, продажами, маркетингом, логістикою, фінансовими потоками. Основне її завдання – централізовано керувати процесами і вести облік ресурсів, якими оперує компанія у своїй діяльності. Без цього неможливо забезпечити контрольоване раціональне використання ресурсів, а також безперебійний цикл виробництва і збуту продукції.

Уявімо собі типове виробниче підприємство, яке випускає що завгодно – від прального порошку до спецтехніки. Незалежно від специфіки діяльності ERP-система дасть змогу контролювати обсяги сировини, щоб не допустити простою ліній і задовольняти споживчий попит, відстежувати пересування продукції та сировини на складах, зокрема оптимізувати їхнє розміщення, розподіляти ресурси персоналу, планувати техобслуговування устаткування, управляти замовленнями, складати маршрути транспорту, аналізувати фінансові показники та багато іншого. 

Існує кілька способів класифікації подібних систем залежно від різних ознак: є рішення загального призначення і для конкретної галузі, десктопні та для роботи в браузері, з модульною або монолітною архітектурою. При цьому функції ЕРП систем загалом схожі: управління, контроль, автоматизація, забезпечення синхронної роботи.

Таким чином, ERP-система – це інструмент, що дає змогу контролювати й оптимізувати всі процеси, що відбуваються на підприємстві, автоматизувати рутинні завдання і раціональніше використовувати людські та матеріальні ресурси. 

Основні переваги ERP-систем 

ERP система управління підприємством приваблює високою контрольованістю внутрішніх процесів і зрештою безпосередньо впливає на рентабельність бізнесу. 

Ключові переваги:

 • підвищення продуктивності;
 • автоматизація рутинних завдань;
 • точне планування використання ресурсів;
 • стандартизація зберігання даних і дотримання нормативних вимог;
 • додаткова конкурентна перевага;
 • масштабованість слідом за зростанням бізнесу;
 • поліпшення взаємодії з клієнтами.
  7 днів безкоштовно
  Спробуйте Вправно ERP вже сьогодні! Після закінчення тестового періоду ви можете оформити підписку, внесені вами дані та налаштування зберігаються.
  Спробувати безкоштовно

Де можна зустріти ERP-системи і кому вони підходять? 

Основні функції ERP систем затребувані у бізнесу, який досяг певного порогу зрілості та почав зазнавати труднощів в управлінні ресурсами через їхні обсяги. 

Найчастіше подібне рішення розглядають компанії, які:

 • усвідомили неефективність розрізнених інструментів для управління внутрішніми процесами;
 • прагнуть отримати 360-градусне уявлення про всі повсякденні операції;
 • планують автоматизувати частину рутини і вивільнити людські ресурси для більш пріоритетних завдань;
 • хочуть легко управляти запасами сировини і готової продукції, бюджетами, персоналом, логістикою, каналами збуту.

ERP система для малого бізнесу сьогодні так само затребувана, як і рішення для середнього та великого бізнесу. Тому користуються ними організації в найрізноманітніших сферах: виробництво, роздрібна торгівля, фінанси, охорона здоров’я, сфера послуг, держсектор тощо. При цьому може сильно відрізнятися як функціональність, так і вартість впровадження ЕРП систем – багато що залежить від того, буде це рішення стандартним або кастомним.

На що варто звернути увагу під час вибору системи?

Сучасні ERP системи обирають залежно від таких факторів:

 • специфіка діяльності – від цього залежать функціональність і структура ERP системи;
 • спосіб розгортання системи: хмарне, “наземне” або гібридне рішення;
 • вартість ЕРП систем на етапі купівлі, впровадження та обслуговування;
 • складність підтримки та навчання персоналу;
 • масштабованість у міру зростання бізнесу.

Якщо у вас залишилися запитання про ERP системи – що це таке і як може бути корисним саме вашому бізнесу, готові на них відповісти.

Поділитись:
Написати нам

  Замовити рахунок

   Перейти до ТЕСТ-ДРАЙВУ

    Зв'язатися з нами

    Close
    Связаться с нами

    Зв'язатися
    з нами

    Обратный звонок
    Callback Viber Telephone Support Tech Support
    Callback
    Close