Важливість мобільного додатка для розширення бізнесу

За даними Statista, понад 70% людей використовують смартфони для спілкування, розваг, пошуку інформації та покупок. За іншою статистикою, 56% онлайн-продажів припадає саме на мобільні пристрої. Важливо розуміти, що бізнес може отримати користь із цього тренду за умови виконання принаймні однієї з двох вимог: його сайт адаптований для перегляду зі смартфона або він вклався у створення додатка (застосунку), з якого можна зробити замовлення у зручному режимі. Розглянемо, як виглядає розробка мобільних додатків під дві найпопулярніші платформи. 

Етапи створення мобільного застосунку

Кроки, з яких складається розробка додатків, залежать від великої кількості факторів. Найважливіші серед них — це вимоги технічного завдання, масштаби проєкту, експертність команди, яка виконуватиме роботу, терміни реалізації. Потрібно розуміти, що створення мобільного додатка не є уніфікованим процесом, і в кожній компанії етапи можуть бути різними. 

Основні кроки у розробці мобільних додатків:

 • Пошук ідей. На цьому етапі збирають інформацію від зацікавлених сторін, галузевих експертів і розробників. Це дає змогу створити продукт, який відповідає очікуванням користувачів. 
 • Планування. Мобільна розробка ведеться за узгодженим планом, який бажано затвердити на початку шляху. В плані описують вимоги до майбутнього застосунку: для якої платформи він призначений, чи має він бути кросплатформним, як реалізовані безпека та доступність, що буде зроблено для запобігання збоям. На основі цих даних вираховують обсяги необхідних матеріальних ресурсів, терміни реалізації проєкту та розміри команди розробників. 
 • Проєктування. На цьому етапі готують концепт майбутнього застосунку, з якого будуть зрозумілими дизайн і функціональність. Перші відгуки від зацікавлених сторін дають змогу виправити перші помилки якомога раніше. 
 • Розробка. Створення програми на Андроід чи iOS починається з вибору стеку технологій і підходу, від якого залежать обов’язки команди чи кількох команд. 
 • Тестування. iOS та Android-розробка завжди завершується тестуванням застосунку, під час якого стає зрозумілим, наскільки він відповідає початковим вимогам, які недоліки має та які ризики несе. Також визначають якість коду, здатність витримувати високі навантаження, задоволеність користувачів. 
 • Розгортання та обслуговування. Після перевірки якості та розгортання застосунок стає доступним для завантаження на мобільній платформі. Розробники продовжують підтримувати його: випускати оновлення, виправляти помилки тощо. 

Розробка додатків на Андроїд та iOS має деякі відмінності, про які ми поговоримо далі.

Концепція мобільного додатку безкоштовно
Ми ретельно аналізуємо ваші потреби, визначаємо, які завдання вирішуватиме додаток, аналізуємо конкурентів, вивчаємо цільову аудиторію. Складаємо кошторис та план розробки продукту.
Замовити концепцію

Розробка мобільного додатка для різних операційних систем

Між платформами Андроїд та iOS є важливі технічні відмінності. Наприклад, коли потрібна розробка додатків для iOS, використовують переважно Swift та Objective-C. Водночас Андроїд розробка — це зазвичай Java (не плутати з JavaScript!) або Kotlin. Також використовують різні інтегровані середовища розробки (IDE): Xcode в iOS та Android Studio/ VS Code в Android. Крім того, є різниця в елементах інтерфейсу, реалізації безпекових функцій, кінцевій продуктивності застосунків.

Переваги мобільних додатків

Користувачі смартфонів відкривають мобільні застосунки щонайменше 11 разів на день і все частіше здійснюють з їхньою допомогою різноманітні покупки. Саме тому створення застосунку може стати для компанії однією з найкращих інвестицій на багато років уперед.

Android та iOS-розробка допомагають:

 • створити більш сильний бренд, який завжди поряд;
 • надавати клієнтам ще більше можливостей задовільнити свої потреби;
 • поліпшити комунікацію з клієнтами завдяки персоналізації;
 • поліпшити клієнтський досвід, усуваючи перепони для здійснення замовлення;
 • підвищити лояльність клієнтів і зробити їх своїми амбасадорами;
 • отримувати більше доходу, адже 85% користувачів смартфонів під час оформлення замовлення віддають перевагу саме застосунку, а не мобільній версії сайту, якою б зручною вона не була. 

Звертайтеся до фахівців Softpark, щоб дізнатися, з чого складається розробка програми: ціна, варіанти функціональності, етапи реалізації проєкту тощо.

Поділитись:
Написати нам

  Замовити рахунок

   Перейти до ТЕСТ-ДРАЙВУ

    Зв'язатися з нами

    Close
    Связаться с нами

    Зв'язатися
    з нами

    Обратный звонок
    Callback Viber Telephone Support Tech Support
    Callback
    Close