Вибір дизайну мобільного додатка

Успіх мобільного застосунку залежить від двох складових — функціональності та дизайну. Але якщо функціональність користувач може оцінити лише через деякий час, то зовнішній вигляд програми справляє враження вже в перші секунди після завантаження. Розповідаємо, чому дизайн мобільних додатків такий важливий, як він впливає на користувальницький досвід і яких принципів потрібно дотримуватися розробникам для його поліпшення. 

Дизайн мобільних інтерфейсів: яким він має бути? 

Джаред Спул, засновник компанії  User Interface Engineering, якось сказав: «Гарний дизайн, якщо він зроблений добре, є невидимим. Ми помічаємо його тільки тоді, коли з ним усе погано». Але насправді справа не тільки в тому, чи подобається зовнішній вигляд застосунку користувачеві. Привабливий дизайн може збільшити кількість завантажень і змусити продовжити знайомство з ними, що важливо в контексті великої конкуренції між розробниками. Хоча більшість користувачів не може розкласти своє перше враження на складники, підсвідомо на нього впливають особливості побудови макета, інтуїтивно зрозумілі елементи, відповідність очікуванням у певній ніші, наприклад, лаконічність у фінансових застосунках та яскраві кольори, що гармонійно поєднуються у програмах для дітей. 

Що таке UI/UX-дизайн?

Говорячи про дизайн для мобільних додатків, неможливо оминути тему UX та UI. 

 • UX (user experience) — термін, що визначає досвід користувача, а саме те, як він взаємодіятиме з інтерфейсом і чи буде ним задоволений. Під UX підпадають зрозуміла навігація, функціональність меню, результати взаємодії з окремими розділами/вікнами/елементами на кшталт пошуку, підписки, кошика, форми зворотного зв’язку. 
 • UI (user interface) — термін, що визначає користувальницький інтерфейс, тобто те, яким насправді є веб-дизайн мобільних додатків. UI — це про поєднання кольорів, зручність кнопок, шрифтів, іконок тощо.

UX/UI-дизайн мобільних додатків тісно пов’язані, і за цей напрям під час розробки часто відповідає одна й та сама людина. Все тому, що будь-які помилки, допущені під час розробки інтерфейсу, безпосередньо впливають на досвід користувача та враження, яке він складе від роботи із застосунком. 

UX/UI мобільних додатків має відповідати загальним принципам цієї методології:

 • Дизайн створений для людини, а не людина підлаштовується під дизайн.
 • Запам’ятовувати інформацію має система, а не її користувач.
 • Розробники цінують зусилля користувача та спрощують його шлях до бажаного результату.
 • Кожен екран, сторінка та елемент, з яких складається UI мобільних додатків, наповнені сенсом.
 • Користувач отримує зворотний зв’язок і розуміє, на якому етапі він перебуває у кожен момент.
 • У застосунку немає зайвих елементів. 

UI-дизайн мобільних додатків починається відразу після затвердження прототипу. Дизайнер розробляє візуальну оболонку застосунку, підбирає кольори, шрифти, базові елементи інтерфейсу, а також візуалізує взаємодію користувача з системою у кожному можливому сценарію. Чудово, якщо розробники прагнуть зробити програму, що максимально відповідає очікуванням кінцевих користувачів, і тестують мобільний дизайн та функціональність перед розміщенням у магазинах контенту Google Play (для пристроїв на Android) чи App Store (для пристроїв на iOS).

Концепція мобільного додатку безкоштовно
Ми ретельно аналізуємо ваші потреби, визначаємо, які завдання вирішуватиме додаток, аналізуємо конкурентів, вивчаємо цільову аудиторію. Складаємо кошторис та план розробки продукту.
Замовити концепцію

Як впливає дизайн для мобільних додатків на користувальницький досвід?

Мобільній веб-дизайн має великий вплив на успіх застосунку в цілому. Продуманий та якісно реалізований інтерфейс користувача підвищує продуктивність шляхом поліпшення навігації, зменшення часу на завантаження та забезпечення адаптивного й інтуїтивно зрозумілого дизайну. Все це дає змогу підвищити задоволеність користувача, знизити показники відмови та поліпшити утримання, якщо говорити маркетинговими термінами. UX мобільних додатків сприяє підвищенню задоволеності клієнтів, заохочує його залишати позитивні відгуки та рекомендації, збільшує кількість завантажень і, відповідно, доходи компанії. Крім того, орієнтований на користувача дизайн може виділити застосунок з-поміж конкурентів.

Якщо вас цікавить якісний дизайн мобільних додатків, з чого почати, як зробити застосунок дійсно зручним для користувача та які засоби для цього підходять, звертайтесь до фахівців компанії Softpark.

Поділитись:
Написати нам

  Замовити рахунок

   Перейти до ТЕСТ-ДРАЙВУ

    Зв'язатися з нами

    Close
    Связаться с нами

    Зв'язатися
    з нами

    Обратный звонок
    Callback Viber Telephone Support Tech Support
    Callback
    Close